∙ Meditációhoz ülő hely
∙ Nagyobb kényelmet biztosít a bokának és a térdeknek
∙ A zafutonra igény szerint ülőpárna tehető. Az ülőpárna használata: a párnán üléshez a térdek legyenek stabilan a földön, a medence picit dőljön előre, így a gerincoszlop egyenes tud maradni. A lábtartásnál a teljes, vagy a fél lótusz pozitúra a cél, de amíg egyik sem megy, addig az ülőpárnát élére állítva a lábak közé véve, az úgynevezett japán ülés is alkalmazható.
∙ A tönkölyhéj párna használat után nyitott ablaknál, vagy akár a napon is szellőztethető
∙ Figyelem! Az angin anyag avatatlan, csak kéz meleg vízben tisztítható!
∙ Gondos ápolás mellett is javasoljuk a párna 2-4 évenkénti cseréjét, frissítését
∙ A tisztított héj is tartalmazhat nyomokban pollent és port
∙ A párna 50˚C –on 15-30 percig sütőben, vagy 8 órát mélyhűtőben tartva fertőtleníthető. (A mélyhűtőbe kizárólag zacskóba téve tehető, az esetleges átnedvesedés miatt.)
∙ A tönkölyhéj a huzatával együtt nem mosható! A héj (kivéve a huzatból) mosóhálóban adagonként kéz meleg vízzel átöblíthető. Ezután a vizes héjat gondosan szét kell teríteni, és egy jól szellőző helyen kell szárítani.
A Tönkölyhéjról bővebben:
A tönkölybúzának* még a pelyvája (héja) is őrzi a nap erejét, gyógyhatását pedig annak köszönheti, hogy 90%-ban kovasavból áll. A kovasav, mint vízkötésű szilíciumdioxid, a pelyva száradása következtében leválik és a kötőszövetekbe behatolva kerül szervezetünkbe, kifejtve görcsoldó, gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító hatását. A tönkölyhéjjal töltött párna így kiváló segítség a nyak és vállizmok fájdalmakor, az ebből kialakuló migrén enyhítésére, az ízületi fájdalmak csökkentésére és az emiatti alvászavarok esetén. (A kovasav kipárolgása kb. 2-3 évig tart) A tönkölyhéj levegős, könnyű, mégis stabil töltést ad, tehermentesíti a nyakizmokat, így tökéletesíti az agyi vérellátást. A gabonahéj töltet jól átszellőzik, nem melegszik túl, így izzadós típusoknak is kiváló választás. A héjak mindenféle testhelyzethez kiválóan tudnak alkalmazkodni. Jól alátámasztják a testet, így ellazítják az izomzatot bármilyen pozícióban. A tönkölypelyva tulajdonságainak köszönhetően, a tönkölyhéjjal töltött párna használata segítséget nyújthat fáradékonyság, kimerültség, gyenge koncentrációs képesség, migrén, alvászavarok, izom-, és ízületi fájdalmak, gyulladásos nyaki fájdalmak, menstruációs és szülés utáni fájdalmak, valamint nagyobb betegség utáni regeneráció esetén. Tudományosan nem bizonyított tapasztalati feljegyzések szerint a tönkölyhéj semlegesíti a napközben felvett káros rezgéseket (mobiltelefon mikrohullámú sütő..) A gabonahéj töltet gyengéd masszírozással, halk zizegéssel a természetet varázsolja körénk, ahol testünk és lelkünk egyaránt megpihenhet így teszi az alvást tökéletesen nyugodttá, pihentetővé.
* A tönkölybúza az egyik legősibb gabonafajta, a Kárpát-medencében nyolcezer éve terem. Bingeni Szent Hildegard (1098-1179) rupertsbergi apátnő, látnok és gyógyító az egyik legfontosabb tápláléknak tartotta. (Hildegard korának művelt gyermeke volt; kolostorban nevelkedett, ahol elsajátította az írást, olvasást, zenélést, tanult festészetet, Biblia-ismeretet, különböző nyelveket. Intenzíven foglalkozott gyógyítással, és sikeres gyógyításainak hírére egész Európából jöttek hozzá a betegek.) A kutatások azóta kimutatták, hogy a tönkölybúza több mint 40 olyan ásványi anyagot és nyomelemet tartalmaz, amelyek bázikusak, könnyen felszívódnak, ezáltal semlegesítik a savas folyamatokat, megelőzvén ezzel az önagressziót és a gyulladásokat. Ezenfelül a tönkölybúza tiocianátot is tartalmaz, amely természetes antibiotikum és megtalálható az összes testnedvben (az anyatejtől kezdve a nyálon át a könnyig).
Angin:
∙ 100% pamut, sűrű szövésű, mégis jól szellőzik
∙ Ebbe az anyagba van töltve a tönkölyhéj, de nem helyettesíti a külső huzatot